, czym usunąć farbę emulsyjną z ubrania 

czym usunąć farbę emulsyjną z ubrania

kejsi *Kasia & Kubuś

Temat: Jak przygotować ściany pod gips szpachlowy??
po szlifowaniu. Nie wolno "doszlifować się" do starej farby, będzie widać jak cholera. Jesli tak się stanie, kładziesz gładź na nowo. Sorry :( Po szlifowaniu dobrze jest jeszcze raz zagruntować, można użyć unigruntu albo rozcieńczonej farby emulsyjnej - gładź pije że hej. Pamiętaj, że jeśli teraz widać trochę to po malowaniu będzie bardzo widać. Jeśli czujesz pod paluchem, że jest nierówno - ... żałowałem, że nie pomalowałem po prostu na starą farbę i już :lol: .
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=55121Temat: I Ty zostań perfekcyjną Pani Domu ;)
i bibeloty umieść w szafce za szkłem http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_arrow.gif jak najczęściej wietrz mieszkanie by usunąć zakurzone powietrze http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_arrow.gif podczas każdego remontu (np. malowanie) zawieś w drzwiach odnawianego pomieszczenia wilgotne prześcieradło. Wchłonie kurz ... detergent i wypłukać. Plamy z atramentu bardzo skutecznie wywabia cytryna, zarówno z wyrobów skórzanych, ubrań, dłoni, jak i z drewnianych mebli lub podłogi. Zabrudzone miejsca trzeba pocierać szmatką zwilżoną cytrynowym sokiem ... plamy wrzątkiem ale tylko w przypadku kiedy nie zaszkodzi to tkaninie. Czekolada - resztki zeskrobać i wypłukać w zimnej wodzie , a następnie namoczyć w proszku enzymatycznym. Pozostałe plamy spróbować usunąć wywabiaczem do plam. Długopis - świeże plamy można usunąć przez zamoczenie w kwaśnym mleku , a następnie pranie w wodzie ; zastarzałe plamy można wywabić sokiem z cytryny lub 10-procentowym kwasem cytrynowym. Farba emulsyjna – należy czyścić zanim zaschną, później nie da się ich wyczyścić. Farba olejna - czyścić benzyną do czyszczenia, a następnie plamę namoczyć w płynnym detergencie. Farba olejna artystyczna – świeżą farbę można wyczyścić nawet detergentem, skuteczniejsza jest terpentyna. Flamastry - plamy wyprać mydłem lub gliceryną, a następnie uprać, jak zazwyczaj. Pozostałości usunąć spirytusem metylowym.
Źródło: wizaz.pl/forum/showthread.php?t=257339


Temat: Pokonać plamy
  Atrament - mokrą jeszcze plamę wypłukać w zimnej wodzie, następnie wetrzeć w nią płynny detergent i wypłukać. Plamy z atramentu bardzo skutecznie wywabia cytryna, zarówno z wyrobów skórzanych, ubrań, dłoni, ... wypłukać w zimnej wodzie , a następnie namoczyć w proszku enzymatycznym. Pozostałe plamy spróbować usunąć wywabiaczem do plam. Długopis - świeże plamy można usunąć przez zamoczenie w kwaśnym mleku , a następnie pranie w wodzie ; zastarzałe plamy można wywabić sokiem z cytryny lub 10-procentowym kwasem cytrynowym. Farba emulsyjna – należy czyścić zanim zaschną, później nie da się ich wyczyścić. Farba olejna - czyścić benzyną do czyszczenia, a następnie plamę namoczyć w płynnym detergencie. Farba olejna artystyczna – świeżą farbę można wyczyścić nawet detergentem, skuteczniejsza jest terpentyna. Flamastry - plamy wyprać mydłem lub gliceryną, a następnie uprać, jak zazwyczaj. Pozostałości usunąć spirytusem metylowym. Guma do żucia - tkaninę włożyć do zamrażalnika lub obłożyć kostkami lodu i wykruszyć gumę do żucia. Pozostałe plamy wyczyścić benzyną do czyszczenia. Herbata - plamę namoczyć w ciepłym roztworze detergentu. Następnie wyczyścić alkoholem metylowym. Pozostałe plamy usunąć rozcieńczonym perhydrolem. Herbata na białym obrusie zniknie bez śladu jeśli szybko polejesz plamę sokiem ... w zimnej wodzie i namoczyć w płynnym detergencie. W razie potrzeby wyczyścić jeszcze spirytusem metylowym. Klej epoksydowy - usuwać spirytusem metylowym, zanim jeszcze stwardnieją. Klej z etykiet - namoczyć w wodzie ... w zimnej wodzie, można też usuwać rozcieńczonym perhydrolem. Olej roślinny - tkaninę dobrze zmoczyć w wodzie i oczyścić alkoholem metylowym z dodatkiem czystego octu. Owoce - przed praniem plamę natrzeć solą. ... po kolorowej świecy Przebarwienia po kolorowej świecy znikną, gdy po usunięciu wosku przetrzesz plamę denaturatem i następnie upierzesz tkaninę. Żywica - plamę uderzać tamponikiem z gazy umoczonym w terpentynie a następnie...
Źródło: forum.sat-box.pl/showthread.php?t=25891